STRONA GŁÓWNA
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

       O ważności danych adresowych od kilku miesięcy informuje GUGIK, który prowadzi kampanię „Każdy adres jest ważny”.

       W działania promujące dbałość o dane adresowe włączyła się również Państwowa Straż Pożarna, która wspólnie z GUGiK edukuje mieszkańców oraz pracowników gmin na terenie całej Polski, realizując zadania kampanii „Każdy adres jest ważny”. 

       Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji. Po co więc umieszczać tabliczkę z adresem na budynku skoro nawigacja doprowadzi nas do celu? To bardzo ważne, a nieprawidłowe umieszczenie numeru porządkowego lub jego brak to wykroczenie za które możemy odpowiadać. Dzięki dotychczasowym działaniom coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że informacja o adresie to nie tylko zapis urzędowej bazie.

       Z danych gromadzonych w urzędowej bazie adresowej korzystają służby ratunkowe, dostawcy, listonosz, a nawet nasi znajomi chcący nas odwiedzić. Jeżeli do dostarczenia jest zamówiona książka, to, że poczekamy 15 minut dłużej może wydłużyć pracę jedynie kuriera lub listonosza. Gdy wzywamy pomoc i ratownicy w rzędzie identycznych domów poszukują wskazanego w zgłoszeniu numeru sprawa robi się poważna. Chodzi o bezpieczeństwo nasze lub naszych bliskich.

kazdy adres

W akcjach ratunkowych liczy się każda sekunda, dbałość o poprawne dane adresowe oraz oznakowanie budynku tabliczkami z numerem i nazwą ulicy to nasz obywatelski obowiązek, który w istotny sposób ułatwia pracę strażakom, dzięki czemu straż pożarna szybciej rozpoczyna akcję ratunkową. 

Więcej o kampanii "Każdy adres jest ważny" 

Przygotowano: na podstawie materiału KW PSP Warszawa

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

W związku ze zbliżającym się okresem grzewczym, zapraszamy do zapoznania się z niniejszym materiałem :

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa !

Czytaj więcej
„Mazowiecki Turniej w Dwuboju Pożarniczym”
IMG 20181004 102641 HDR4 października 2018 roku Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie była gospodarzem „Mazowieckiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym” o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Czytaj więcej
Przekazanie sprzętu dla ciechanowskich strażaków.

IMG 5560W dniu 3 października b.r. w KP PSP w Ciechanowie odbyło się przekazanie sprzętu, sfinansowanego przez Samorząd Miasta Ciechanów. Sprzęt na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie przekazał Prezydent Miasta Ciechanów – Krzysztof Kosiński.

Czytaj więcej
Ćwiczenia na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie

IMG 1899W dniu 2 października 2018 r. odbyły się ćwiczenia na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ciechanowie przy ul. Płońskiej 143. Ćwiczenia połączone były z praktycznym przeprowadzeniem ewakuacji wszystkich osób z budynku szkoły oraz akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, prowadzonej pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj więcej
Zdarzenia z weekendu 28 – 30 września.

42704311 1856167257792655 8582834250850500608 nW dniach od 28 do 30 września 2018 r. na terenie powiatu ciechanowskiego strażacy brali udział w 6 interwencjach. Wybrane interwencje przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej
Ćwiczenia ratownicze na terenie Tłoczni Gazu Ciechanów

DSC0981328 września 2018 roku zostały przeprowadzone ćwiczenia ratownicze na terenie Tłoczni Gazu Ciechanów. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar ulatniającego się gazu na polu zaworowym oraz przysypanie pracownika w wykopie technologicznym związanym z wymianą zaworu na polu zaworowym.

Czytaj więcej
Kolizja w Woli Wodzyńskiej

DSCN099826 września w Woli Wodzyńskiej gm. Ojrzeń doszło do kolizji samochodów VW Passat i Daewoo Lublin. Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do PSP o godzinie 10.10. Na miejsce wypadku zostały zadysponowane zastępy ratownicze z JRG Płońsku i Ciechanowie oraz OSP z Ojrzenia i Sochocina.

Czytaj więcej

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

flaga

...................................

grafika

...................................

Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

...................................

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu...................................

 

...................................

fajerwerki poradnik

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


253806

Dziś:38
Ten miesiąc:2,729
Poprzedni miesiąc:5,272

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
17-10-2018
Ogółem 1167
Pożary 263
Miejscowe zagrożenia 844
Alarmy fałszywe 60
Ciechanów