STRONA GŁÓWNA
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

       O ważności danych adresowych od kilku miesięcy informuje GUGIK, który prowadzi kampanię „Każdy adres jest ważny”.

       W działania promujące dbałość o dane adresowe włączyła się również Państwowa Straż Pożarna, która wspólnie z GUGiK edukuje mieszkańców oraz pracowników gmin na terenie całej Polski, realizując zadania kampanii „Każdy adres jest ważny”. 

       Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji. Po co więc umieszczać tabliczkę z adresem na budynku skoro nawigacja doprowadzi nas do celu? To bardzo ważne, a nieprawidłowe umieszczenie numeru porządkowego lub jego brak to wykroczenie za które możemy odpowiadać. Dzięki dotychczasowym działaniom coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że informacja o adresie to nie tylko zapis urzędowej bazie.

       Z danych gromadzonych w urzędowej bazie adresowej korzystają służby ratunkowe, dostawcy, listonosz, a nawet nasi znajomi chcący nas odwiedzić. Jeżeli do dostarczenia jest zamówiona książka, to, że poczekamy 15 minut dłużej może wydłużyć pracę jedynie kuriera lub listonosza. Gdy wzywamy pomoc i ratownicy w rzędzie identycznych domów poszukują wskazanego w zgłoszeniu numeru sprawa robi się poważna. Chodzi o bezpieczeństwo nasze lub naszych bliskich.

kazdy adres

W akcjach ratunkowych liczy się każda sekunda, dbałość o poprawne dane adresowe oraz oznakowanie budynku tabliczkami z numerem i nazwą ulicy to nasz obywatelski obowiązek, który w istotny sposób ułatwia pracę strażakom, dzięki czemu straż pożarna szybciej rozpoczyna akcję ratunkową. 

Więcej o kampanii "Każdy adres jest ważny" 

Przygotowano: na podstawie materiału KW PSP Warszawa

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

 

Zdarzenie drogowe w m. Dreglin

WhatsApp Image 2019 12 06 at 09.17.425 grudnia 2019 r. o godz. 9:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Dreglin na drodze krajowej nr 60.

Czytaj więcej
Bezpieczne lodowiska 2020

lod

Niskie temperatury powietrza sprawiają, ze akweny są skute lodem jednak wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne.

Czytaj więcej
Zdarzenia z 3 grudnia 2019 r. na terenie powiatu ciechanowskiego

poprawione 23 grudnia 2019 r. na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do sześciu zdarzeń w których udział brały jednostki straży pożarnej. Poniżej przedstawiamy wybrane zdarzenia:

Czytaj więcej
Zdarzenie drogowe w m. Ujazdówek

WhatsApp Image 2019 11 28 at 14.32.44

28 listopada o godz. 7:25 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w m. Ujazdówek.

Czytaj więcej
Pożar w Glinojecku i kolizja drogowa w Gołyminie - Ośrodku

WhatsApp Image 2019 11 28 at 14.20.3027 listopada o godz. 08:58 do Stanowiska Kierowania w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze w Glinojecku przy ul. Paśniki.

Czytaj więcej

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody

Licznik odwiedzin


326072

Dziś:13
Ten miesiąc:975
Poprzedni miesiąc:4,639

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
07-12-2019
Ogółem 987
Pożary 291
Miejscowe zagrożenia 643
Alarmy fałszywe 53
Ciechanów