STRONA GŁÓWNA
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

       O ważności danych adresowych od kilku miesięcy informuje GUGIK, który prowadzi kampanię „Każdy adres jest ważny”.

       W działania promujące dbałość o dane adresowe włączyła się również Państwowa Straż Pożarna, która wspólnie z GUGiK edukuje mieszkańców oraz pracowników gmin na terenie całej Polski, realizując zadania kampanii „Każdy adres jest ważny”. 

       Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji. Po co więc umieszczać tabliczkę z adresem na budynku skoro nawigacja doprowadzi nas do celu? To bardzo ważne, a nieprawidłowe umieszczenie numeru porządkowego lub jego brak to wykroczenie za które możemy odpowiadać. Dzięki dotychczasowym działaniom coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że informacja o adresie to nie tylko zapis urzędowej bazie.

       Z danych gromadzonych w urzędowej bazie adresowej korzystają służby ratunkowe, dostawcy, listonosz, a nawet nasi znajomi chcący nas odwiedzić. Jeżeli do dostarczenia jest zamówiona książka, to, że poczekamy 15 minut dłużej może wydłużyć pracę jedynie kuriera lub listonosza. Gdy wzywamy pomoc i ratownicy w rzędzie identycznych domów poszukują wskazanego w zgłoszeniu numeru sprawa robi się poważna. Chodzi o bezpieczeństwo nasze lub naszych bliskich.

kazdy adres

W akcjach ratunkowych liczy się każda sekunda, dbałość o poprawne dane adresowe oraz oznakowanie budynku tabliczkami z numerem i nazwą ulicy to nasz obywatelski obowiązek, który w istotny sposób ułatwia pracę strażakom, dzięki czemu straż pożarna szybciej rozpoczyna akcję ratunkową. 

Więcej o kampanii "Każdy adres jest ważny" 

Przygotowano: na podstawie materiału KW PSP Warszawa

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

 

Pożar samochodu w m. Opinogóra Górna

DSC 020110 grudnia 2018 r. o godzinie 7:49 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w Opinogórze Górnej.

Czytaj więcej
Zdarzenie z minionego weekendu 7 - 9 grudnia 2018 r.

DSCN1039W dniach od 7 do 9 grudnia 2018 r. na terenie powiatu ciechanowskiego strażacy brali udział w 10 interwencjach. Były to kolizje drogowe oraz pożary.Wybrane interwencje przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej
„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w Szkole Podstawowej w Goryszach

DSC 01977 grudnia 2018 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie: asp. Marcin Jakubowski i st. str. Robert Dikau odwiedzili Niepubliczną Szkołę Podstawową w Goryszach.

Czytaj więcej
Kolizja w Ciechanowie

IMG 20181206 0934436 grudnia 2018 r. o godzinie 9:28 do KP PSP w Ciechanowie wpłynęła informacji o kolizji drogowej w Ciechanowie na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej i Mleczarskiej (obwodnica Ciechanowa).

Czytaj więcej
Kolizja w Grudusku

IMG 95140015 grudnia 2018 r. o godzinie 12:55 do KP PSP w Ciechanowie wpłynęła informacji o kolizji drogowej w Grudusku przy ul. Ciechanowskiej.

Czytaj więcej
Uroczysta zbiórka z okazji powołania komendanta powiatowego PSP w Ciechanowie

IMG 56804 grudnia 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP przez st. kpt. Jarosława Nowosielskiego.

Czytaj więcej
Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie

 zdj 3Z dniem 29 listopada 2018 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica w obecności bryg. Rafała Zdziennickiego – Naczelnika Wydziału Kadr powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie st. kpt. mgr. Jarosława Nowosielskiego.

Czytaj więcej

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

flaga

...................................

grafika

...................................

Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

...................................

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu...................................

 

...................................

fajerwerki poradnik

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


263730

Dziś:182
Ten miesiąc:2,231
Poprzedni miesiąc:5,377

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
11-12-2018
Ogółem 1286
Pożary 302
Miejscowe zagrożenia 919
Alarmy fałszywe 65
Ciechanów