STRONA GŁÓWNA
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

       O ważności danych adresowych od kilku miesięcy informuje GUGIK, który prowadzi kampanię „Każdy adres jest ważny”.

       W działania promujące dbałość o dane adresowe włączyła się również Państwowa Straż Pożarna, która wspólnie z GUGiK edukuje mieszkańców oraz pracowników gmin na terenie całej Polski, realizując zadania kampanii „Każdy adres jest ważny”. 

       Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji. Po co więc umieszczać tabliczkę z adresem na budynku skoro nawigacja doprowadzi nas do celu? To bardzo ważne, a nieprawidłowe umieszczenie numeru porządkowego lub jego brak to wykroczenie za które możemy odpowiadać. Dzięki dotychczasowym działaniom coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że informacja o adresie to nie tylko zapis urzędowej bazie.

       Z danych gromadzonych w urzędowej bazie adresowej korzystają służby ratunkowe, dostawcy, listonosz, a nawet nasi znajomi chcący nas odwiedzić. Jeżeli do dostarczenia jest zamówiona książka, to, że poczekamy 15 minut dłużej może wydłużyć pracę jedynie kuriera lub listonosza. Gdy wzywamy pomoc i ratownicy w rzędzie identycznych domów poszukują wskazanego w zgłoszeniu numeru sprawa robi się poważna. Chodzi o bezpieczeństwo nasze lub naszych bliskich.

kazdy adres

W akcjach ratunkowych liczy się każda sekunda, dbałość o poprawne dane adresowe oraz oznakowanie budynku tabliczkami z numerem i nazwą ulicy to nasz obywatelski obowiązek, który w istotny sposób ułatwia pracę strażakom, dzięki czemu straż pożarna szybciej rozpoczyna akcję ratunkową. 

Więcej o kampanii "Każdy adres jest ważny" 

Przygotowano: na podstawie materiału KW PSP Warszawa

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

 

Zdarzenia weekendu 10 – 12 sierpnia 2018 r. i nie tylko

DSCN0968W dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 r. na terenie powiatu ciechanowskiego strażacy brali udział w 13 interwencjach. Były to kolizje i wypadki drogowe, usuwanie agresywnych owadów żądlących z posesji i obiektów, uwalnianie zwierząt i pożary. Wybrane interwencje przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej
Ćwiczenia na terenie zakładu Pfeifer & Langen Polska S.A. Cukrownia Glinojeck w Zygmuntowie gm. Glinojeck.

 DSC609227 lipca 2018 r. odbyły się ćwiczenia na terenie zakładu Pfeifer & Langen Polska S.A. Cukrownia Glinojeck w Zygmuntowie gm. Glinojeck.

Czytaj więcej
Trwają żniwa i powstają pierwsze pożary

IMG 20180724 143738Duże natężenie prac żniwnych, pośpiech, brak czasu lub chęci do serwisowania maszyn lub przypadek są powodem pożarów podczas prowadzonych prac. Pożary takie powstają corocznie niezależnie od apeli i ostrzeżeń.

Czytaj więcej
Zakończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP

20180722 10461422 lipca 2018 roku egzaminem teoretycznym i praktycznym przeprowadzonym w Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie zakończyło się Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP, które odbywało się w okresie od 16.06.2018 r. do 22.07.2018 r.

Czytaj więcej
Pożar samochodu osobowego

DSCN110218 lipca b.r. o godz. 17.28 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Witosa w Ciechanowie.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar samochodu Fiat Seicento w garażu podziemnym pod budynkiem wielorodzinnym. Nie było osób poszkodowanych oraz dodatkowych zagrożeń. Przed przybyciem straży pożarnej pożar próbował ugasić właściciel gaśnicą proszkową, jednak udało mu się jedynie ograniczyć jego rozwój. Działania straży pożarnej polegały na wypchnięciu samochodu na zewnątrz obiektu, gdzie został dogaszony prądem piany. Garaż został oddymiony samoczynnie za pośrednictwem wyciągów do spalin.

Akcja z udziałem zastępu z JRG w Ciechanowie trwała 24 min.

Opracował: mł. bryg. Grzegorz Pawlicki

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Czytaj więcej
Przewrócone drzewo

IMG 20180718 13133418 lipca o godz. 13.08 do Stanowiska Kierowania KP PSP wpłynęło zgłoszenie o przewróconym drzewie, blokującym przejazd  ulicą 3-go Maja w Ciechanowie.

Czytaj więcej

Akcje informacyjne

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

flaga

...................................

grafika

...................................

Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

...................................

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu...................................

 

...................................

fajerwerki poradnik

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


242812

Dziś:3
Ten miesiąc:2,356
Poprzedni miesiąc:6,124

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
15-08-2018
Ogółem 967
Pożary 220
Miejscowe zagrożenia 695
Alarmy fałszywe 52
Ciechanów