STRONA GŁÓWNA

Masz pytania, sugestie lub chciałbyś się podzielić informacjami? Napisz do Nas, postaramy się pomóc.
Proszę o wypełnienie wszystkich pól
Dodaj załącznik:
Maksymalna wielko pliku 100 MB
  Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

         O ważności danych adresowych od kilku miesięcy informuje GUGIK, który prowadzi kampanię „Każdy adres jest ważny”.

         W działania promujące dbałość o dane adresowe włączyła się również Państwowa Straż Pożarna, która wspólnie z GUGiK edukuje mieszkańców oraz pracowników gmin na terenie całej Polski, realizując zadania kampanii „Każdy adres jest ważny”. 

         Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji. Po co więc umieszczać tabliczkę z adresem na budynku skoro nawigacja doprowadzi nas do celu? To bardzo ważne, a nieprawidłowe umieszczenie numeru porządkowego lub jego brak to wykroczenie za które możemy odpowiadać. Dzięki dotychczasowym działaniom coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że informacja o adresie to nie tylko zapis urzędowej bazie.

         Z danych gromadzonych w urzędowej bazie adresowej korzystają służby ratunkowe, dostawcy, listonosz, a nawet nasi znajomi chcący nas odwiedzić. Jeżeli do dostarczenia jest zamówiona książka, to, że poczekamy 15 minut dłużej może wydłużyć pracę jedynie kuriera lub listonosza. Gdy wzywamy pomoc i ratownicy w rzędzie identycznych domów poszukują wskazanego w zgłoszeniu numeru sprawa robi się poważna. Chodzi o bezpieczeństwo nasze lub naszych bliskich.

  kazdy adres

  W akcjach ratunkowych liczy się każda sekunda, dbałość o poprawne dane adresowe oraz oznakowanie budynku tabliczkami z numerem i nazwą ulicy to nasz obywatelski obowiązek, który w istotny sposób ułatwia pracę strażakom, dzięki czemu straż pożarna szybciej rozpoczyna akcję ratunkową. 

  Więcej o kampanii "Każdy adres jest ważny" 

  Przygotowano: na podstawie materiału KW PSP Warszawa

  Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

   

  Wypadek w Woli Wodzyńskiej

  DSCN037215 października .2017 r. na drodze krajowej nr.50 w miejscowości Wola Wodzyńska (gm. Ojrzeń) doszło do wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z OSP Ojrzeń i JRG Ciechanów.

  Czytaj więcej
  Spotkanie z podmiotami administrującymi budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi oraz budynkami socjalnymi.

  IMG 378413 października 2017 r. Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie zorganizowała kolejne spotkanie, którego celem było przekazanie uwag oraz wymiana doświadczeń z podmiotami administrującymi budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi oraz budynkami socjalnymi.

  Czytaj więcej
  ,, Kręci mnie Bezpieczeństwo …przez cały rok szkolny",

  22459167 1448285885240224 6898982464811396986 o14 października br., strażacy z KPPSP w Ciechanowie gościli  ministrantów z parafii św. Piotra Apostoła, którzy przybyli pod opieką księdza Patryka Zawadzkiego.

  Czytaj więcej
  Wypadek samochodu ciężarowego

  DSCN03548 października 2017 r. o godz. 12.41 do Stanowiska Kierowania PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego SCANIA P124, który miał miejsce w m. Wróblewko gm. Gołymin-Ośrodek.

  Czytaj więcej
  Pożar samochodu osobowego

  DSCN05348 października 2017 roku o godzinie 20.24, do Stanowiska Kierowania PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w m. Kanigówek  gm. Ciechanów.Strażacy, którzy przybyli na miejsce zastali objęty pożarem samochód osobowy marki Mercedes – Benz C220.

  Czytaj więcej
  Wypadek Komory Dąbrowne

  IMAG0021W dniu 06.10.2017 r. Strażacy z KPPSP w Ciechanowie zostali zadysponowani do wypadku w miejscowości Komory Dąbrowne (gm. Sońsk). Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy, samochód osobowy marki Mazda oraz skuter.

  Czytaj więcej
  Pożar budynku mieszkalnego wielorodzinnego

  IMG 1572W dniu 6  października 2017 r. o godz. 10.10 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku  mieszkalnym  wielorodzinnego
  przy ul. 17 Stycznia w Ciechanowie.  Dyżurny Stanowiska Kierowania natychmiast zadysponował do pożaru 4 zastępy z JRG Ciechanów. 

  Czytaj więcej

  Akcje informacyjne

  grafika

  ...................................

  Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

  ...................................

  "Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

  ...................................

  nie dla czadu...................................

  stop wypalaniu traw 400pix

  ...................................

  fajerwerki poradnik

  Ostrzeżenia pogody


  Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
  trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing
  STATYSTYKA ZDARZEŃ
  Ilość interwencji na dzień:
  20-10-2017
  Ogółem 1006
  Pożary 201
  Miejscowe zagrożenia 761
  Alarmy fałszywe 44

  Licznik odwiedzin


  193787

  Dziś:15
  Ten miesiąc:2,546
  Poprzedni miesiąc:3,712

  Ciechanów