STRONA GŁÓWNA

Masz pytania, sugestie lub chciałbyś się podzielić informacjami? Napisz do Nas, postaramy się pomóc.
Proszę o wypełnienie wszystkich pól
Dodaj załącznik:
Maksymalna wielko pliku 100 MB
  Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

         O ważności danych adresowych od kilku miesięcy informuje GUGIK, który prowadzi kampanię „Każdy adres jest ważny”.

         W działania promujące dbałość o dane adresowe włączyła się również Państwowa Straż Pożarna, która wspólnie z GUGiK edukuje mieszkańców oraz pracowników gmin na terenie całej Polski, realizując zadania kampanii „Każdy adres jest ważny”. 

         Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji. Po co więc umieszczać tabliczkę z adresem na budynku skoro nawigacja doprowadzi nas do celu? To bardzo ważne, a nieprawidłowe umieszczenie numeru porządkowego lub jego brak to wykroczenie za które możemy odpowiadać. Dzięki dotychczasowym działaniom coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że informacja o adresie to nie tylko zapis urzędowej bazie.

         Z danych gromadzonych w urzędowej bazie adresowej korzystają służby ratunkowe, dostawcy, listonosz, a nawet nasi znajomi chcący nas odwiedzić. Jeżeli do dostarczenia jest zamówiona książka, to, że poczekamy 15 minut dłużej może wydłużyć pracę jedynie kuriera lub listonosza. Gdy wzywamy pomoc i ratownicy w rzędzie identycznych domów poszukują wskazanego w zgłoszeniu numeru sprawa robi się poważna. Chodzi o bezpieczeństwo nasze lub naszych bliskich.

  kazdy adres

  W akcjach ratunkowych liczy się każda sekunda, dbałość o poprawne dane adresowe oraz oznakowanie budynku tabliczkami z numerem i nazwą ulicy to nasz obywatelski obowiązek, który w istotny sposób ułatwia pracę strażakom, dzięki czemu straż pożarna szybciej rozpoczyna akcję ratunkową. 

  Więcej o kampanii "Każdy adres jest ważny" 

  Przygotowano: na podstawie materiału KW PSP Warszawa

  Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

   

  Motomikołajki 2017

  24909665 922993441183305 1432023924147514554 nZbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas życzliwości, życzeń, radości i prezentów. 10 grudnia strażacy z PSP Ciechanów uczestniczyli w corocznej akcji charytatywnej MOTOMIKOŁAJKI 2017 organizowanej przez klub motocyklowy Wolny Wydech.

  Czytaj więcej
  Ćwiczenia jednostek PSP i OSP

  IMG 390211 grudnia b.r. zostały przeprowadzone ćwiczenia na drodze powiatowej nr 2318W,  pomiędzy miejscowościami Grudusk i Żarnowo. Ćwiczenia dotyczyły wypadku komunikacyjnego spowodowanego bardzo złymi warunkami meteorologicznymi w warunkach zimowych z udziałem autokaru i dwóch samochodów osobowych.

  Czytaj więcej
  Spotkanie opłatkowe ZG OSP Sońsk

  Resized 20171210 170209W niedzielne grudniowe popołudnie salę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsocinie wypełnił nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  Czytaj więcej
  Pożar samochodu osobowego

  4EBFFA9D F1EF 4B8E B7CA CF5530EC05036 grudnia 2017 roku o godzinie 16.18, do stanowiska Kierowania PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Audi A 3 w m. Lipa gm. Regimin.

  Czytaj więcej
  Spotkanie Kierownictwa KPPSP w Ciechanowie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii

  IMG 3879W dniu 04.12.2017r. w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie odbyło się spotkanie kierownictwa KPPSP w Ciechanowie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, w związku z kolejnymi przypadkami na terenie woj. mazowieckiego Afrykańskiego Pomoru Świń(ASF).

  Czytaj więcej
  Spotkania strażaków z Gronem Pedagogicznym i uczniami

  DSCN061928 listopada 2017 r. Zastępca Komendanta Powiatowego st. kpt. Jarosław Nowosielski w ramach kampanii społecznej realizowanej przez MSWiA „Czad i ogień.

  Czytaj więcej

  Akcje informacyjne

  Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

  flaga

  grafika

  ...................................

  Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

  ...................................

  "Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

  ...................................

  nie dla czadu...................................

  stop wypalaniu traw 400pix

  ...................................

  fajerwerki poradnik

  Ostrzeżenia pogody


  Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
  trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing
  STATYSTYKA ZDARZEŃ
  Ilość interwencji na dzień:
  18-12-2017
  Ogółem 1159
  Pożary 221
  Miejscowe zagrożenia 885
  Alarmy fałszywe 53

  Licznik odwiedzin


  201566

  Dziś:44
  Ten miesiąc:2,310
  Poprzedni miesiąc:3,726

  Ciechanów