Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

WhatsApp Image 2019 10 14 at 08.50.48W ostatni weekend ciechanowscy strażacy interweniowali dziewięciokrotnie. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich.

13 października o godz. 15:30 do Stanowiska Kierowania w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w m. Ślubowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, KDR stwierdził pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym. W budynku panował gęsty dym na klatce schodowej, część lokatorów opuściła mieszkania. Na skutek zdarzenia jeden z lokatorów doznał zatrucia gazami pożarowymi.

Działania pierwszego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu roty w aparatach OUO wraz z linią gaśniczą do mieszkania na pierwszym piętrze. Rota zlokalizowała i ugasiła pożar garnka ze strawą oraz szafek i okapu w kuchni. Następnie ratownicy sprawdzili mieszkanie obok, w którym nadal przebywała lokatorka – brak zadymienia. Ratownicy po odymieniu klatki schodowej przy użyciu wentylatora osiowego ewakuowali kobietę na zewnątrz budynku. Jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi druga rota udzielała KPP poszkodowanemu mężczyźnie. Drugi KDR podtrzymał zamiar taktyczny i polecił odłączyć zasilanie mieszkania w energię elektryczną. Z mieszkania, w którym powstał pożar wyniesiono butlę propan-butan. Po przybyciu na miejsce ZRM poszkodowany mężczyzna i ewakuowana kobieta zostali przekazani ratownikom medycznym. Po przebadaniu mężczyznę zabrano do szpitala na SOR, zaś kobieta pozostała na miejscu zdarzenia - nie odniosła żadnych obrażeń. Na miejsce dojechali pracownicy zakładu energetycznego, którzy potwierdzili odłączenie energii w mieszkaniu. Na tym działania zakończono. W trwającej 1h 50 min akcji udział wzięło sześć zastępów straży pożarnej.

Zdjęcia: OSP Gąsocin

Tego samego dnia o godz. 22:29 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w m. Glinojeck przy ul. Słonecznej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania KDR z OSP Glinojeck stwierdził, że pali się budynek gospodarczy, ceglany z dachem pokrytym papą. Brak osób poszkodowanych. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia Następnie strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali trzy prądy wody na palący się budynek co doprowadziło do jego ugaszenia. Po przyjeździe na miejsca KDR z JRG Ciechanów podtrzymał zamiar taktyczny, a ponadto polecił rozebranie części dachu, która groziła zawaleniem. Na czas prowadzonych działań teren akcji został oświetlony. Z pomieszczenia, w którym powstał pożar został wyniesiony materiał palny. Cały budynek został dokładnie sprawdzony kamerą termowizyjną i po stwierdzeniu braku zagrożenia działania zostały zakończone. W działaniach trwających 3h 1min udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

Opracował: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Licznik odwiedzin


355730

Dziś:140
Ten miesiąc:5,192
Poprzedni miesiąc:4,207

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
28-05-2020
Ogółem 451
Pożary 122
Miejscowe zagrożenia 306
Alarmy fałszywe 23

 

Ciechanów