Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

1W okresie świątecznym, tj. 24-26 grudnia ciechanowscy strażacy interweniowali pięciokrotnie.

24 grudnia o godz. 12:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o miejscowym zagrożeniu w m. Glinojeck. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR z OSP Glinojeck zastał film olejowy powstały z oleju napędowego od ronda w Glinojecku w dwóch kierunkach - w stronę Mławy (DK7) i w stronę Ciechanowa (DK60). W obu przypadkach plama była na obu pasach jezdni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji filmu olejowego oraz kierowaniu ruchem. KDR z JRG Ciechanów podtrzymał zamiar taktyczny poprzednika, a ponadto polecił użyć neutralizatora SINTAN. Miejsce zdarzenia przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia przedstawicielowi GDDKiA, który poinformował, iż na miejscu pojawi się piaskarka. W działaniach trwających 3h 3min udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

25 grudnia o godz. 14:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w m. Mieszki Wielkie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał wypadek dwóch samochodów osobowych: Audi A3 oraz BMW E46. Obecny był patrol Policji. Wszystkie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach, przed przybyciem zastępów. Doszło do niewielkiego wycieku płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania ratowniczego. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana – została udzielona jej kwalifikowana pierwsza pomoc. Po przyjeździe ZRM osoba poszkodowana została przekazana. W uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory oraz w Audi zakręcono wielozawór butli gazowej. Powstały wyciek płynów eksploatacyjnych zebrano przy pomocy sorbentu. Pozostałości powypadkowe usunięto z drogi. W działaniach trwających 1h 17min udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

26 grudnia o godz. 19:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze w Ciechanowie przy ul. Śmiecińskiej. Na miejscu KDR zastał pożar budynku usługowo - magazynowego o wymiarach 40m x 8m x 5m. Ogień wydostawał się na zewnątrz przez jedno okno usytuowane na bocznej ścianie budynku. Wewnątrz pożar obejmował dwa pomieszczenia biurowo - socjalne o łącznej pow. ok. 24 m2 i rozprzestrzeniał się na drewnianą konstrukcję dachu. KDR polecił zabezpieczyć teren zdarzenia. Energia elektryczna została odłączona zdalnie przez Zakład Energetyczny. Ratownicy przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego otworzyli drzwi do budynku i ubrani w sprzęt ochrony układu oddechowego podali dwa prądy wody na źródło pożaru. Następnie przeszukano budynek wykluczając obecność osób poszkodowanych, oświetlono teren zdarzenia przy użyciu masztów przewoźnych. W dalszej fazie ratownicy dostali się na dach budynku przy pomocy drabiny przystawnej, podali trzeci prąd wody na palącą się konstrukcję dachu i przystąpili do jego częściowej rozbiórki.. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do zrywania drewnianej podsufitki i sukcesywnego dogaszania. Z budynku ewakuowano trzy butle propan - butan 11 kg. KDR polecił wykonać otwory w poszyciu dachu celem przedostania się do odizolowanej przestrzeni dachowej i wprowadzić do niej prąd wody oraz przystąpić do oddymienia obiektu wykorzystując wentylatory osiowe. Przybyli na miejsce pracownicy Pogotowia Energetycznego potwierdzili skuteczne odłączenie prądu na terenie działań oraz odłączyli napowietrzne linie energetyczne zasilające budynek. Dalsze działania ograniczały się do częściowej rozbiórki konstrukcji dachu oraz podsufitki i dogaszaniu pojedynczych zarzewi aż do momentu ugaszenia pożaru. Pogorzelisko zostało sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej. W działaniach trwających 3h 43min udział brało 6 zastępów straży pożarnej.

Opracowanie: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody

Licznik odwiedzin


366017

Dziś:41
Ten miesiąc:779
Poprzedni miesiąc:4,293

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
07-08-2020
Ogółem 806
Pożary 169
Miejscowe zagrożenia 606
Alarmy fałszywe 31
Ciechanów