Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

MAN TGMW ostatni weekend ciechanowscy strażacy interweniowali siedmiokrotnie. Poniżej przedstawiamy wybrane zdarzenia.

12 stycznia 2019 r. o godz. 03:33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Ciechanowie, ul. Sienkiewicza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR z JRG Ciechanów zastał samochód osobowy Toyota Yaris, który uderzył w słup energetyczny. Obecni na miejscu zdarzenia świadkowie poinformowali KDR, że pojazdem podróżowało 5 osób. Z pojazdu na ulicę wyciekły płyny eksploatacyjne. Uszkodzeniu uległ słup energetyczny, linia nie została zerwana. Jedna osoba zakleszczona w pojeździe – strażacy użyli sprzętu hydraulicznego żeby wykonać do niej dostęp a następnie ewakuować ja z pojazdu. KDR zadysponował Pogotowie Energetyczne i polecił zabezpieczyć miejsce zdarzenia, odłączyć akumulator, udzielić KPP poszkodowanym. Po przybyciu ZRM udzielono pomocy w transporcie poszkodowanych do karetek. Po badaniach dwie osoby zostały zabrane do SOR w Ciechanowie. Płyny eksploatacyjne zebrano przy użyciu sorbentu. W działaniach trwających 1h 19 min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Tego samego dnia o godz. 04:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w m. Ojrzeń. KDR z OSP Ojrzeń zastał leżący na dachu w przydrożnym rowie samochód osobowy Peugeot 106. Kierujący pojazdem został zabrany do SOR w Ciechanowie przed przyjazdem JOP. Brak wycieków płynów eksploatacyjnych. KDR polecił zabezpieczyć miejsce zdarzenia, odłączyć akumulator i zakręcić zawór na butli LPG. Przybyły KDR z JRG Ciechanów polecił zabezpieczyć pojazd do chwili przybycia Policji. W działaniach trwających 1h46min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

12 stycznia 2019 r. o godz. 23:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie wpłynęła informacja o miejscowym zagrożeniu w Ciechanowie przy ul. Słowackiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził wyciek wody z nieszczelnej instalacji hydraulicznej. Zagrożony zalaniem piec CO oraz opał znajdujący się w piwnicy. W trakcie rozpoznania ustalono, że zawór grzybkowy zamykający przepływ wody jest niedokręcony.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu grzybkowego, co poskutkowało zlikwidowaniem wycieku. Nie stwierdzono więcej zagrożeń. Na tym działania zakończono. W działaniach trwających 37min udział brał jeden zastęp straży pożarnej.

Opracował: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Licznik odwiedzin


355740

Dziś:150
Ten miesiąc:5,202
Poprzedni miesiąc:4,207

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
28-05-2020
Ogółem 451
Pożary 122
Miejscowe zagrożenia 306
Alarmy fałszywe 23

 

Ciechanów