Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

poprawione W ostatni weekend (8-10.05.2020 r.) ciechanowscy strażacy interweniowali dziesięciokrotnie. Poniżej przedstawiamy wybrane zdarzenia.

9 maja o godz. 17:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w m. Wiśniewo. Na miejscu KDR z OSP Grudusk zastał wypadek dwóch samochodów osobowych i rowerzystki. W zdarzeniu brały udział cztery osoby – dwie z nich odniosły obrażenia i wymagały udzielenia kpp. KDR polecił zabezpieczyć teren zdarzenia, udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączyć akumulatory w pojazdach. Po przybyciu JRG Przasnysz i JRG Ciechanów kolejni KDR podtrzymywali dotychczasowy zamiar taktyczny uznając go za słuszny. Poszkodowane osoby zostały przekazane do ZRM, a po przebadaniu zabrane na SOR. Z uwagi na brak większych zagrożeń i zaistniałe inne zdarzenia cześć zastępów została odesłana do bazy. Dalsze działania ograniczały się do zabezpieczania miejsca zdarzenia na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych przez Policję oraz pomocy na prośbę Policji w organizacji objazdu. Po zakończeniu w/w czynności uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez Pomoc Drogową, a jezdnia została uprzątnięta z pozostałości powypadkowych. W działaniach trwających 3h 27min udział brało sześć zastępów straży pożarnej.

Tego samego dnia o godz 19:30 wpłynęła informacja o wypadku drogowym w Gąskach przy ul. Kwiatowej. Na miejscu zdarzenia KDR z JRG Ciechanów zastał uszkodzony samochód osobowy Opel Astra, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W zdarzeniu udział brała jedna dorosła osoba, która z widocznymi obrażeniami znajdowała się w pojeździe. U osoby poszkodowanej nie stwierdzono funkcji życiowych. Kierująca była zakleszczona w pojeździe, brak możliwości ewakuacji. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do poszkodowanej od strony drzwi pasażera i udzieleniu jej KPP. Następnie wykonano dostęp do osoby poszkodowanej poprzez odsunięcie pojazdu od drzewa przy pomocy siły własnej ratowników, a następnie usunięto drzwi od strony kierowcy przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Odłączono również akumulator w uszkodzonym pojeździe. W trakcie działań na miejsce przybył ZRM. Po wykonaniu dostępu poszkodowaną ewakuowano na noszach typu deska, przeniesiono w miejsce bezpieczne i przekazano ZRM. Po zbadaniu poszkodowanej ratownicy medyczni odstąpili od medycznych czynności ratunkowych. Jeden zastęp wrócił do bazy, natomiast drugi zastęp na prośbę Policji pozostał w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia i blokowania drogi. Policja zorganizowała objazd miejsca wypadku. Po przyjeździe dodatkowego radiowozu działania zostały zakończone. W działaniach trwających 2h 2min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

10 maja o godz. 13:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Ciechanowie na skrzyżowaniu ulicy Mleczarskiej i Niechodzkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu KDR stwierdził wypadek dwóch samochodów osobowych: Fiat Cinquecento oraz Ford Focus. Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób (w tym dwójka dzieci). Wszyscy podróżujący samodzielnie opuścili pojazdy i siedzieli na chodniku.Na skutek zdarzenia trzy osoby wymagały udzielenia kpp. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy odłączyli zasilenie w obu pojazdach i zasypali sorbentem wyciek płynów eksploatacyjnych. Jednocześnie ratownicy udzielali pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W trakcie działań dojechał patrol Policji. Po przyjeździe na miejsce ZRM poszkodowani zostali przekazani do karetek. Po przebadaniu jedna osoba została zabrany na SOR, pozostali uczestnicy wypadku zostali na miejscu zdarzenia. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zarządca drogi. W działaniach trwających 56 min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Licznik odwiedzin


355733

Dziś:143
Ten miesiąc:5,195
Poprzedni miesiąc:4,207

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
28-05-2020
Ogółem 451
Pożary 122
Miejscowe zagrożenia 306
Alarmy fałszywe 23

 

Ciechanów