Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

zdj 2W ostatni weekend (24-26.07) ciechanowscy strażacy interweniowali osiem razy. Poniżej przedstawiamy wybrane interwencje.

24 lipca o godz. 17:37 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Ciechanowie, ul. Armii Krajowej. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania KDR stwierdził, że doszło do zderzenia dwóch aut osobowych VOLVO XC90 i AUDI A4. Pojazdami podróżowały dwie osoby, które o własnych siłach opuściły pojazdy przed przybyciem straży pożarnej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy udzielili KPP jednej z osób uczestniczącej w zdarzeniu. Pozostali uczestnicy wypadku nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Ratownicy odłączyli zasilanie w obydwu pojazdach. Miejsce zdarzenia przekazano policji przybyłej na miejsce zdarzenia. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do koszar. W działaniach trwających 35min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

26 lipca o godz. 13:14 otrzymaliśmy informację o miejscowym zagrożeniu w Ciechanowie przy ul. Letniej. Na miejscu KDR zastał wypadek skutera KEEWAY. Pojazdem przemieszczały się dwie osoby. KDR polecił zabezpieczyć teren, udzielić pomocy poszkodowanym, dokonać sorpcji rozlanych płynów z jezdni. Po przebadaniu ZRM podjął decyzje o przetransportowaniu jednej osoby do SOR. Z uwagi na brak innych zagrożeń działania zostały zakończone, a miejsce zdarzenia przekazane na piśmie funkcjonariuszowi Policji. W działaniach trwających 31min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody

Licznik odwiedzin


366015

Dziś:39
Ten miesiąc:777
Poprzedni miesiąc:4,293

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
07-08-2020
Ogółem 806
Pożary 169
Miejscowe zagrożenia 606
Alarmy fałszywe 31
Ciechanów