Interwencje

Masz pytania, sugestie lub chciałbyś się podzielić informacjami? Napisz do Nas, postaramy się pomóc.
Proszę o wypełnienie wszystkich pól
Dodaj załącznik:
Maksymalna wielko pliku 100 MB
  Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

  IMG 42201 lutego 2018 r. o godz. 9.49 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o drzewie pochylonym na drogę w m. Szyjki gm. Glinojeck.

  Przybyły na miejsce zastępy straży pożarnej zastały pochylone drzewo, które stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla pojazdów poruszających się po drodze oraz dla znajdującej się w pobliżu napowietrznej linii energetycznej. Przyczyną pochylenia drzewa był wysoki poziom wód oraz nasiąknięcie i rozmiękczenie gruntu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działania i przy użyciu podnośnika hydraulicznego SCH-30 usunięciu  drzewa. Droga na czas trwania działań była zamknięta dla ruchu pojazdów. Akcja z udziałem zastępów OSP Szyjki i JRG Ciechanów trwała 2 godz.

  Kilkanaście minut po zakończeniu usuwania drzewa tj. o godz. 11.40 do Stanowiska Kierowania wpłynęło kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczyło pożaru budynku magazynowo warsztatowego w m. Kicin, gm. Ojrzeń. Pierwsza informacja dot. zdarzenia mówiła o pożarze pojazdu, znajdującego się wewnątrz garażu. Zastana sytuacja okazała się inna, ponieważ w chwili przybycia pierwszego zastępu z OSP Ojrzeń, pożarem objęty był cały budynek i jego wyposażenie (sprzęt warsztatowy i materiały ogólnobudowlane). Nie było osób poszkodowanych, energia elektryczna została odłączona od budynku. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów wody zarówno do wnętrza jak i od zewnątrz  budynku. Ze względu na bardzo duże zadymienie część strażaków pracowała w aparatach izolujących. Z pomieszczenia   ratownicy wynieśli na zewnątrz  butlę z gazem propan-butan i kanister. W wyniku pożaru spaleniu uległa więźba dachowa murowanego budynku, krytego blachą, wyposażenie służące do prac remontowych, samochód Mercedes Sprinter, znajdujący się w budynku. Miejsce działań sprawdzono kamerą termowizyjną – zagrożenia nie wykryto. Akcja z udziałem 3 zastępów JRG Ciechanów oraz 2 zastępów OSP z: Ojrzenia i Kraszewa trwała 2 godz. 25 min.

  Opracował: mł. bryg. Grzegorz Pawlicki

  Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

  Dodaj komentarz

  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Akcje informacyjne

  Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

  flaga

  ...................................

  grafika

  ...................................

  Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

  ...................................

  "Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

  ...................................

  nie dla czadu...................................

   

  ...................................

  fajerwerki poradnik

  Ostrzeżenia pogody


  Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
  trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

  Licznik odwiedzin


  228372

  Dziś:120
  Ten miesiąc:4,286
  Poprzedni miesiąc:4,452

  STATYSTYKA ZDARZEŃ
  Ilość interwencji na dzień:
  23-05-2018
  Ogółem 388
  Pożary 158
  Miejscowe zagrożenia 205
  Alarmy fałszywe 25
  Ciechanów