Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

DSCN0958

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia 2018 r. na terenie powiatu ciechanowskiego strażacy brali udział w 12 interwencjach. Poniżej charakterystyczne zdarzenia.

30 marca o godz. 16.34 do KP PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Ciechanowie przy ul Chabrowej. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej zastały ciągnik siodłowy Scania, który wypadł z drogi na jej łuku i zjechał do pobliskiego lasu. W kabinie znajdowały się dwie poszkodowane osoby. Przed przybyciem jednostek ratowniczych pomocy poszkodowanym starali się udzielić pracownicy pobliskiego oddziału szpitalnego, w sąsiedztwie którego zdarzenie miało miejsce. Strażacy wykonali do poszkodowanych bezpieczny dostęp i ewakuowali z pojazdu. Obydwaj zostali przetransportowani do ciechanowskiego SOR. Akcja z udziałem 2 zastępów z JRG Ciechanów trwała 1 godz. 13 min.

31 marca o godz. 9.26 do KP PSP wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonej latarni i znajdującym się w rowie samochodzie osobowym w Ciechanowie przy
ul. Dziemiaszkiewicza „Roja” (obwodnica Ciechanowa). Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali uszkodzony słup latarni ulicznej oraz znajdujący się w rowie, stojący na kołach samochód osobowy Ford Mondeo. Znajdujące się przy samochodzie osoby (twierdziły, że są kierowcą i właścicielem) poinformowały, że nikt nie odniósł żadnych obrażeń, a zdarzenie miało miejsce ok. godziny 4.00 rano i dopiero teraz ponownie przybyli by zabrać samochód. Działania zastępu SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez zablokowanie jednego pasa i sprawdzeniu samochodu pod kątem zagrożeń - pojazd uszkodzony przodem, zagrożeń nie stwierdzono. Na miejsce przybyli przedstawiciele zakładu energetycznego w celu odłączenia zasilania latarni i zdemontowania zwisającej lampy. Po zlikwidowaniu zagrożenia zastęp zakończył działania, a na miejscu pozostał patrol Policji i właściciel do czasu odholowania samochodu. Akcja zastępu z JRG w Ciechanowie trwała 44 min.

1 kwietnia o godz. 10.00 do KP PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na DK 50 w okolicy m. Wola Wodzyńska, gm. Ojrzeń. Jako pierwszy przybył na miejsce zastęp OSP Ojrzeń. Strażacy zastali samochód osobowy Skoda Fabia, który leżał na dachu zajmując jeden pas jezdni. Cztery osoby, które podróżowały samochodem znajdowały się poza pojazdem. Wszyscy byli przytomni, posiadali widoczne otarcia naskórka i skaleczenia. W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez zablokowanie pasa ruchu pojazdami pożarniczymi i udzielono pomocy poszkodowanym, dokonując ogólnego rozpoznania oraz opatrzenia obrażeń. Jednocześnie strażacy z OSP kierowali ruchem drogowym w sposób wahadłowy. W trakcie działań przybyły Zespoły Ratownictwa Medycznego, którym ratownicy straży pożarnej przekazali poszkodowanych, po przebadaniu podjęta została decyzja o przewiezieniu wszystkich uczestników zdarzenia do szpitala na dalsze badania. Ponadto w celu zlikwidowania wycieku paliwa sączącego się przez odpowietrznik korka wlewowego, strażacy ustawili samochód na koła, odłączono akumulator i zepchnięto pojazd na pobocze drogi. Wyciek paliwa na jezdni zebrano sorbentem.

Akcja z udziałem trzech zastępów z JRG w Ciechanowie oraz jednego z OSP w Ojrzeniu trwała 1 godz. 13 min.

Nietypową interwencję strażacy podjęli 2 kwietnia w Grudusku przy ul. Kolejowej. Zgłoszenie wpłynęło do KP PSP o godz. 13.05. Na teren akcji zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG w Ciechanowie oraz jeden z OSP w Grudusku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili widoczne uszkodzenie stalowego komina dymowego. Komin od lokalnej kotłowni posiadał około 18 m wysokości. Znajdował się pomiędzy budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym, a budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym. Ze względu na przerdzewienie oraz silny wiatr stwarzał zagrożenie dla mieszkańców. Strażacy po przeprowadzeniu rozpoznania podjęli decyzję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuowaniu osiemnastu mieszkańców budynków. Ze względu na uszkodzenia i niebezpieczeństwo przewrócenia się komina podjęto decyzję o częściowej jego rozbiórce. Powiadomiony został Inspektor ds. zarządzania kryzysowego gm. Grudusk. Zadysponował on na miejsce działań specjalistyczny dźwig. Równocześnie został zadysponowany podnośnik hydrauliczny SH30 z JRG Ciechanów. Po przybyciu na miejsce działań niezbędnych sił i środków, przystąpiono do częściowej rozbiórki komina. Ratownicy pracujący z podnośnika przy pomocy zawiesi zabezpieczyli komin poprzez jego opasanie, umożliwiając jego późniejsze podniesienie przez dźwig. Następnie przy pomocy przecinarki elektrycznej przecięto komin w pobliżu miejsca uszkodzenia na wysokości około 10m. Odcięty element złożono w bezpiecznym miejscu. Miejsce zdarzenia przekazano na piśmie przedstawicielowi samorządu terytorialnego. Akcja trwała 3 godz. 51 min.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Pawlicki

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

flaga

...................................

grafika

...................................

Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

...................................

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu...................................

 

...................................

fajerwerki poradnik

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


277298

Dziś:245
Ten miesiąc:3,714
Poprzedni miesiąc:6,827

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
19-02-2019
Ogółem 96
Pożary 29
Miejscowe zagrożenia 61
Alarmy fałszywe 6
Ciechanów