Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

20180405 143551W dniu 5 kwietnia 2018 r. na terenie powiatu ciechanowskiego strażacy brali udział w 7 interwencjach. Poniżej charakterystyczne zdarzenia.

O godz. 13.26 wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Kicinie gm. Ojrzeń. Przybyły na miejsce zdarzenia jako pierwszy zastęp OSP Ojrzeń zastał wypadek dwóch pojazdów osobowych tj. BMW X4 i Mazdy MPV, na drodze krajowej nr 50. Na miejscu obecny był ZRM i patrol Policji. Obydwa pojazdy znajdowały się na jezdni w pozycji na kołach, blokując ruch w obydwu kierunkach. Kierowcy pojazdów biorący udział w kolizji opuścili je o własnych siłach. Po przebadaniu przez obecny na miejscu ZRM pozostali na miejscu. Strażacy zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych na jezdni, odłączyli zasilanie elektryczne w obydwu pojazdach oraz usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. Akcja z udziałem 3 zastępów z JRG oraz OSP z Ojrzenia trwała 1 godz. 34 min.

O godz. 13.51 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Ojrzeniu przy ul. Polnej. Po przyjeździe na miejsce zastępu z JRG PSP Ciechanów strażacy zastali pożar poddasza w budynku jednorodzinnym jednokondygnacyjnym, krytym blachą. Ogień był widoczny na zewnątrz poddasza. Wszyscy domownicy opuścili dom przed przybyciem zastępów SP. Właścicielka poinformowała strażaków, że w mieszkaniu nie ma już nikogo oraz, że energia elektryczna została odłączona. Strażacy pracujący w sprzęcie ochrony dróg oddechowych prowadzili jednoczesne działania zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz budynku. Koniecznym okazało się rozcinanie poszycia i konstrukcji dachu oraz wykonanie otworu rewizyjnego w suficie jednego z pokoi. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu palących się belek oraz palącej się izolacji, uszkodzona część konstrukcji dachu została rozebrana i sprawdzona czy nie ma źródeł pożaru. Po zakończeniu działań gaśniczych dach został zabezpieczony plandeką, dostarczoną przez właściciela.

Akcja z udziałem 3 zastępów z JRG oraz 4 z OSP (Ojrzeń, Młock oraz 2 z Kraszewa) trwała 2 godz. 46 min.

Opracował: mł. bryg. Grzegorz Pawlicki

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

flaga

...................................

grafika

...................................

Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

...................................

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu...................................

 

...................................

fajerwerki poradnik

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


277304

Dziś:251
Ten miesiąc:3,720
Poprzedni miesiąc:6,827

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
19-02-2019
Ogółem 96
Pożary 29
Miejscowe zagrożenia 61
Alarmy fałszywe 6
Ciechanów