Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

20180410 173544

 10 kwietnia w Ciechanowie na ul. Marii Curie Skłodowskiej (rondo od strony Płońska) doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego Ford Focus.

Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do Stanowiska Kierowania PSP o godzinie 12.56. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że samochód osobowy Ford Focus zjechał z ronda, przejechał przez chodnik, wyrwał hydrant i wpadł do rowu. W samochodzie znajdował się kierowca w pozycji siedzącej za kierownicą. Był przytomny, nie posiadał widocznych obrażeń ciała i odpowiadał na zadawane pytania. Poinformował strażaków, że jest chory na cukrzycę. Z uwagi na to, że przód pojazdu oparty był o przeciwległą skarpę rowu, na wysokości drzwi bocznych, a rów miał ok 1,2 m głębokości działania strażaków polegały na ewakuowaniu kierowcy pojazdu na desce ortopedycznej oraz przekazaniu lekarzowi z przybyłego ZRM. Po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Pojazd nie zagrażał innym uczestnikom ruchu, dlatego odłączono akumulator, aby zabezpieczyć pod względem ppoż. i pozostawiono na miejscu pod nadzorem Policji. Na miejsce przybyli pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z Ciechanowa. Akcja z udziałem 2 zastępów straży pożarnej z JRG Ciechanów trwała 38 min.

W tym roku strażacy odnotowali już kilkanaście zdarzeń związanych z pożarem traw. Jeden z ostatnich miał miejsce 10 kwietnia w okolicy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania PSP w Ciechanowie o godz. 17.26. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar trawy na nieużytkach rolnych, obejmujący obszar ok. 3 arów. Pożar powodował duże zadymienie i groził rozprzestrzenianiem się na większą powierzchnię. Nie było osób poszkodowanych. Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy tłumicy i prądu wody. Akcja z udziałem 1 zastępu trwała 54 minuty.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w używaniu ognia i przypominamy o bezwzględnym zakazie wypalania traw!

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Pawlicki Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

flaga

...................................

grafika

...................................

Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

...................................

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu...................................

 

...................................

fajerwerki poradnik

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


277300

Dziś:247
Ten miesiąc:3,716
Poprzedni miesiąc:6,827

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
19-02-2019
Ogółem 96
Pożary 29
Miejscowe zagrożenia 61
Alarmy fałszywe 6
Ciechanów