Interwencje

Masz pytania, sugestie lub chciałbyś się podzielić informacjami? Napisz do Nas, postaramy się pomóc.
Proszę o wypełnienie wszystkich pól
Dodaj załącznik:
Maksymalna wielko pliku 100 MB
  Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

  IMG 20180503 134634W dniach od 28 kwietnia do 3 maja strażacy na terenie powiatu ciechanowskiego interweniowali podczas 14 pożarów i innych zagrożeń, m.in. 3 maja o godz. 13.24 wpłynęło zgłoszenie o kolizji w m. Łaguny gm. Opinogóra Górna.

  Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy Volvo S40, który uderzył w przepust drogowy na Drodze Wojewódzkiej 617. Pojazd znajdował się w przydrożnym rowie poza jezdnią. Nie stwarzał zagrożenia dla odbywającego się ruchu drogowego. Kierowca opuścił pojazd samodzielnie przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Nie posiadał widocznych obrażeń i nie wymagał udzielenia pierwszej pomocy. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych, przeprowadzeniu rozpoznania oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Pojazd wyciągnięto przy użyciu wyciągarki samochodowej, przemieszczono i zostawiono na poboczu drogi.   Na czas prowadzonych działań całkowicie wstrzymano ruch drogowy. Przybyły ZRM po przebadaniu podjął decyzje o pozostawieniu kierowcy na miejscu.

  Akcja z udziałem 4 zastępów straży pożarnej trwała 56 min.

  W tym samym dniu tj. 3 maja o godz. 18.16 wpłynęło zgłoszenie o pożarze bel słomy składowanej w stercie. Pożar miał miejsce w miejscowości Mieszki-Różki gm. Ciechanów.

  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar słomy w belach (ok. 250 bel, z czego pożarem objęte ok. 120). Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów wody na palącą się słomę w celu uniemożliwienia rozprzestrzeniania się ognia na niepalącą się część sterty. Utrudnieniem w czasie akcji był brak hydrantów w pobliżu miejsca pożaru. Dowódca podjął decyzje o utworzeniu punktu czerpania wody ze zbiornika wodnego KRUBIN oddalonego o kilka kilometrów od miejsca zdarzenia i zorganizowaniu dowożenia wody (punkt czerpania wody został utworzony przez OSP Rydzewo - przy pomocy pomp pływających NIAGARA.) W trakcie działań na miejsce zdarzenia dotarł przedstawiciel urzędu gminy oraz patrol policji, który ustalił i powiadomił właściciela o zaistniałej sytuacji. Właściciel po dojeździe zorganizował trzy ciągniki z ładowaczami TUR, które wykonywały przerwę w stercie, aby uratować bele nieobjęte pożarem. Ciągniki systematycznie wyciągały zgromadzoną słomę, którą następnie przelewano wodą i składowano w bezpiecznej odległości. W godzinach wieczornych teren akcji został oświetlony z samochodu GCBA JRG Ciechanów oraz GBA OSP Modła.

  Akcja z udziałem 2 zastępów straży pożarnej z JRG Ciechanów oraz 6 zastępów z OSP (Rydzewo, Sońsk, Modła, Kraszewo, Gąsocin, Sarnowa Góra) trwała 5 godz. 58 min.

  Dodaj komentarz

  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Akcje informacyjne

  Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

  flaga

  ...................................

  grafika

  ...................................

  Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

  ...................................

  "Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

  ...................................

  nie dla czadu...................................

   

  ...................................

  fajerwerki poradnik

  Ostrzeżenia pogody


  Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
  trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

  Licznik odwiedzin


  228370

  Dziś:118
  Ten miesiąc:4,284
  Poprzedni miesiąc:4,452

  STATYSTYKA ZDARZEŃ
  Ilość interwencji na dzień:
  23-05-2018
  Ogółem 388
  Pożary 158
  Miejscowe zagrożenia 205
  Alarmy fałszywe 25
  Ciechanów