Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

IMG 20180503 134634W dniach od 28 kwietnia do 3 maja strażacy na terenie powiatu ciechanowskiego interweniowali podczas 14 pożarów i innych zagrożeń, m.in. 3 maja o godz. 13.24 wpłynęło zgłoszenie o kolizji w m. Łaguny gm. Opinogóra Górna.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy Volvo S40, który uderzył w przepust drogowy na Drodze Wojewódzkiej 617. Pojazd znajdował się w przydrożnym rowie poza jezdnią. Nie stwarzał zagrożenia dla odbywającego się ruchu drogowego. Kierowca opuścił pojazd samodzielnie przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Nie posiadał widocznych obrażeń i nie wymagał udzielenia pierwszej pomocy. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych, przeprowadzeniu rozpoznania oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Pojazd wyciągnięto przy użyciu wyciągarki samochodowej, przemieszczono i zostawiono na poboczu drogi.   Na czas prowadzonych działań całkowicie wstrzymano ruch drogowy. Przybyły ZRM po przebadaniu podjął decyzje o pozostawieniu kierowcy na miejscu.

Akcja z udziałem 4 zastępów straży pożarnej trwała 56 min.

W tym samym dniu tj. 3 maja o godz. 18.16 wpłynęło zgłoszenie o pożarze bel słomy składowanej w stercie. Pożar miał miejsce w miejscowości Mieszki-Różki gm. Ciechanów.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar słomy w belach (ok. 250 bel, z czego pożarem objęte ok. 120). Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów wody na palącą się słomę w celu uniemożliwienia rozprzestrzeniania się ognia na niepalącą się część sterty. Utrudnieniem w czasie akcji był brak hydrantów w pobliżu miejsca pożaru. Dowódca podjął decyzje o utworzeniu punktu czerpania wody ze zbiornika wodnego KRUBIN oddalonego o kilka kilometrów od miejsca zdarzenia i zorganizowaniu dowożenia wody (punkt czerpania wody został utworzony przez OSP Rydzewo - przy pomocy pomp pływających NIAGARA.) W trakcie działań na miejsce zdarzenia dotarł przedstawiciel urzędu gminy oraz patrol policji, który ustalił i powiadomił właściciela o zaistniałej sytuacji. Właściciel po dojeździe zorganizował trzy ciągniki z ładowaczami TUR, które wykonywały przerwę w stercie, aby uratować bele nieobjęte pożarem. Ciągniki systematycznie wyciągały zgromadzoną słomę, którą następnie przelewano wodą i składowano w bezpiecznej odległości. W godzinach wieczornych teren akcji został oświetlony z samochodu GCBA JRG Ciechanów oraz GBA OSP Modła.

Akcja z udziałem 2 zastępów straży pożarnej z JRG Ciechanów oraz 6 zastępów z OSP (Rydzewo, Sońsk, Modła, Kraszewo, Gąsocin, Sarnowa Góra) trwała 5 godz. 58 min.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP

flaga

...................................

grafika

...................................

Logo coRozstrzygnięcie KONKURSU

...................................

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu...................................

 

...................................

fajerwerki poradnik

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


277298

Dziś:245
Ten miesiąc:3,714
Poprzedni miesiąc:6,827

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
19-02-2019
Ogółem 96
Pożary 29
Miejscowe zagrożenia 61
Alarmy fałszywe 6
Ciechanów