Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

48421317 330296664479686 4700797548913229824 n1Podczas minionego tygodnia strażacy podejmowali na terenie powiatu ciechanowskiego dziesięć interwencji, z czego sześć w samą Wigilię. Wybrane przedstawiamy poniżej:

 

23 grudnia o godzinie 20:55 do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Ciechanowie na rondzie ks. Jerzego Popiełuszki.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy JRG Ciechanów. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa uszkodzone auta osobowe: Daewoo Matiz i Volkswagen Golf. W jednym z aut znajdował się zakleszczony kierowca. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych oraz odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanego kierowcy Matiza oraz udzielono mu pomocy medycznej. W wypadku zostały poszkodowane dwie osoby, które ZRM przetransportował do szpitala na oddział SOR. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji. W trwającej 1 godzinę i 6 minut akcji udział brały dwa zastępy JRG Ciechanów.

24 grudnia o godzinie 16:02 Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Cichawy gm. Sońsk.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Skoda Octavia, który uderzył w łosia. Samochodem podróżowały dwie osoby. Kierowca – 25. letni mężczyzna wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Pasażerka auta – 60. letnia kobieta, z raną głowy, znajdowała się wewnątrz pojazdu na fotelu pasażera. Martwe zwierze leżało w odległości ok 60 m od pojazdu na poboczu drogi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zakręceniu butli LPG oraz udzieleniu pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do SOR, kierowca pozostał na miejscu zdarzenia. W trwającej 1 godz i 37 min akcji udział brały trzy zastępy straży: jeden zastęp JRG Ciechanów i dwa zastępy OSP Gąsocin.

24 grudnia o godzinie 17:39 w m. Bronisławie gm. Ojrzeń, doszło do zdarzenia drogowego. Po otrzymaniu zgłoszenia strażacy ze Stanowiska Kierowania zadysponowali do zdarzenia cztery zastępy straży pożarnej. Przybyli jako pierwsi na miejsce strażacy z OSP Kraszewo zastali uszkodzony samochód osobowy marki Nissan Navara, który leżał na boku w przydrożnym rowie. Autem podróżowały dwie kobiety. Jedna z nich – kierująca samochodem – doznała szoku, pasażerka auta miała ranną prawą dłoń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy medycznej. Na miejscu obecne były także dwa ZRM, które po przebadaniu poszkodowanych kobiet stwierdziły, że nie wymagają one hospitalizacji. Z uwagi na prowadzone działania, ruch odbywał się wahadłowo. Uszkodzony pojazd postawiono na koła.

Akcja trwała 2 godziny i brały w niej udział cztery zastępy straży pożarnej: dwie z JRG Ciechanów oraz dwie z OSP Kraszewo.

26 grudnia o godzinie 00:47 do Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o kolizji drogowej na wiadukcie kolejowym w ciągu ulicy Płockiej. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali kolizję dwóch samochodów osobowych: Fiat Cinquecento i VW Passat, które po zderzeniu czołowym blokowały ruch drogowy. Jeden z kierowców wjechał na pas przeznaczony do ruchu pojazdów w przeciwnym kierunku. Strażacy udzielili pomocy poszkodowanemu kierowcy Fiata, zlikwidowali wycieki płynów eksploatacyjnych oraz odłączyli akumulatory w obydwu pojazdach. Ranny kierowca pojazdu został odwieziony do ciechanowskiego SOR-u. W trwającej 42 minuty akcji udział brały dwa zastępy z JRG Ciechanów.

Opracowała: st. spec. Anna Piątkowska

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


303499

Dziś:144
Ten miesiąc:2,161
Poprzedni miesiąc:5,126

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
15-07-2019
Ogółem 566
Pożary 183
Miejscowe zagrożenia 354
Alarmy fałszywe 29
Ciechanów