Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

DSCN1130W ostatni weekend marca b.r. Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej na terenie powiatu ciechanowskiego interweniowały dziewięciokrotnie. Poniżej opisujemy wybrane zdarzenia.

29 marca 2019 r. o godz. 12: 41 do SK KP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w m. Łaguny. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszy KDR zastał wypadek drogowy samochodu osobowego Renault Thalia z samochodem dostawczym Mercedes Sprinter. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu prądu wody z szybkiego natarcia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach i udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po przyjeździe na miejsce karetki pogotowia, poszkodowany został zabrany na SOR w Ciechanowie. Na czas czynności prowadzonych przez grupę dochodzeniowo-śledczą Policji ruch na drodze był wstrzymany. Policja zorganizowała objazdy. Po czynnościach dochodzeniowych uszkodzony samochód zepchnięto z jezdni i uprzątnięto pozostałości powypadkowe. W działaniach trwających 3h 14 min udział brało pięć zastępów straży pożarnej.

  

 

 

30 marca 2019r. o godz. 07: 03 wpłynęło zgłoszenie o wypadku w m. Pniewo-Czeruchy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR z JRG Ciechanów zastał samochód dostawczy Mercedes Sprinter, który uderzył w przydrożne drzewo. W czasie rozpoznania ustalono że w kabinie na fotelu kierowcy w pozycji siedzącej znajduje się mężczyzna. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Działania zastępów JRG i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia zamykając ruch na drodze i stabilizacji pojazdu podporą PowerShore. Po założeniu kołnierza usztywniającego odcinek szyjny kręgosłupa kierowcy, wykonano dostęp do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz ewakuowano go na noszach typu deska do przybyłej karetki ZRM. Po udzielonej pomocy, mężczyzna został zabrany do SOR w Ciechanowie. W działaniach trwających 58 min udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

   

30 marca 2019 r. o godz. 20: 23 wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic: Niechodzkiej i Mazowieckiej w Ciechanowie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki BMW z uszkodzonym przodem , który znajdował się na środku skrzyżowania oraz auto Toyota Avensis, które uderzyło w betonowe ogrodzenie. W wypadku udział brały dwie osoby: kobieta kierująca BMW - przytomna oraz kierującym drugim pojazdem, który uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. KDR podjął decyzję o całkowitym wyłączeniu z ruchu drogowego skrzyżowania, na którym miało miejsce zdarzenie. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy medycznej kobiecie poprzez ułożenie jej na noszach typu deska, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu butli gazowej instalacji LPG znajdującej się w bagażniku jednego z aut. Przy użyciu sorbentu usunięto z jezdni wycieki płynów eksploatacyjnych. Przybyła na miejsce zdarzenia karetka ZRM zabrała kobietę do szpitala. Mężczyzna, który brał udział w zdarzeniu został odnaleziony przez Policję. Początkowo odmówił udzielenia pomocy, jednak jego stan zdrowia się pogorszył i na miejsce zadysponowano ponownie ZRM, który przetransportował go do SOR. Dalsze działania polegały na uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W trwającej 3 godz. i 40 min. akcji udział brały dwa zastępy JRG Ciechanów.

  

31 marca 2019 r. o godz. 16: 49 wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Lipiny. Pierwszy przybyły na miejsce zdarzenia KDR zastał zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu osobowego i motocykla. Pojazdy znajdowały się poza drogą. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motocyklista. Cztery osoby podróżujące samochodem osobowym opuściły pojazd o własnych siłach bez widocznych obrażeń zewnętrznych. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Dodatkowo ratownicy zabezpieczyli wycieki paliwa w uszkodzonym motocyklu odcinając jego dopływ. Podczas prowadzonych działań na miejsce dotarł ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. Po przebadaniu poszkodowany został zabrany na dalsze badania do szpitala. Na miejsce dotarł również patrol policji, który zabezpieczał miejsce prowadzonych działań. W działaniach trwających 1h 20min udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

Opracował: asp. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


299823

Dziś:34
Ten miesiąc:3,611
Poprzedni miesiąc:5,921

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
20-06-2019
Ogółem 484
Pożary 160
Miejscowe zagrożenia 300
Alarmy fałszywe 24
Ciechanów