Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

56270072 1093358674182673 362357959742717952 nW ostatni weekend Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej interweniowały jedenaście razy. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

          5 kwietnia o godz. 16:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze obory w m. Władysławowo.. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu KDR stwierdził: pożar budynku inwentarskiego- pustostan. W momencie dojazdu OSP całkowicie objęte pożarem było poddasze budynku oraz jedno z pomieszczeń w dolnej części. Pożar zagrażał budynkowi drewnianemu znajdującemu się około 15metrów od obory. Brak osób poszkodowanych. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się pomieszczenie i drugiego prądu wody w natarciu na palący się dach. Po przyjeździe zastępów z JRG Ciechanów i OSP Opinogóra Górna siły i środki wystarczające. KDR z JRG podtrzymał zamiar taktyczny pierwszego dowódcy i dodatkowo polecił przy użyciu drabiny przystawnej dotrzeć na poddasze i wprowadzić dwa prądy w celu ugaszenia pożaru. Następnie siano znajdujące się na poddaszu przy użyciu wideł wyrzucono na zewnątrz i przelano. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Po ugaszeniu budynek został sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej. Na miejsce dotarł patrol Policji, który prowadził czynności dochodzeniowe. W działaniach trwających 1h 44min udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

          Tego samego dnia o godz. 22: 41 wpłynęła informacja o pożarze suchej trawy w Ciechanowie, ul. Szczurzynek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził: pożar suchej trawy na nasypie kolejowym o powierzchni około 30 arów.. Brak osób poszkodowanych. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącej się trawy przy użyciu dwóch prądów wody. W działaniach trwających 46 min udział brał jeden zastęp straży pożarnej.

          7 kwietnia 2019 r. o godz. 14:51 do SK KP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenia o pożarze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w m. Sońsk. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR z OSP Sońsk zastał wydobywający się dym z balkonu na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Budynek dwukondygnacyjny. W czasie rozpoznania ustalono, że właściciele mieszkania kilka godzin wcześniej wyjechali z mieszkania pozostawiając uchylone drzwi balkonowe. Działania zastępów OSP Sońsk polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozwinięciu linii gaśniczej od strony balkonu. Jednocześnie jeden z ratowników wszedł na balkon gdzie palił się wiklinowy kosz stojący na zewnętrznym parapecie oraz futryna okna PCV i ugasił pożar bieżącą wodą z kranu. Mieszkanie oddymiono otwierając okna. Po przybyciu zastępów z JRG Ciechanów KDR sprawdził mieszkanie przy użyciu kamery termowizyjnej wykluczając zarzewia ognia i wezwał na miejsce zdarzenia Policję. Ratownicy pracowali w aparatach OUO. W działaniach trwających 59 min udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

          7 kwietnia o godz. 15:49 wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Ciechanowie przy ul. Płońskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR z JRG Ciechanów zastał pożar poddasza i dachu budynku gospodarczego - nieużytkowanego na niezamieszkałej posesji. W trakcie rozpoznania ustalono, że nie ma osób poszkodowanych, pali się słoma składowana na stropie budynku i dach na długości około 6m. Działania zastępów JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 2 prądów wody w natarciu. Przeszukane zostały pomieszczenia parteru. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do usuwania dachu i słomy. Pojedyncze zarzewia dogaszono wodą. Ratownicy pracowali w aparatach OUO i maseczkach przeciwpyłowych FFP3. W działaniach wykorzystano kamerę termowizyjną. Ruch na ulicy Płońskiej odbywał się wahadłowo kierowany przez policję. W działaniach trwających 2h 22 min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracował: asp. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


299825

Dziś:36
Ten miesiąc:3,613
Poprzedni miesiąc:5,921

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
20-06-2019
Ogółem 484
Pożary 160
Miejscowe zagrożenia 300
Alarmy fałszywe 24
Ciechanów