Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

20190705 075606W miniony weekend strażacy z KP PSP Ciechanów interweniowali pięciokrotnie. Poniżej opisujemy wybrane interwencje.

5 lipca 2019 r. o godz. 7:47 do SK KP PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym w m. Ujazdówek gm. Ciechanów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego marki Skoda Octavia z przyczepą lekką oraz auta marki Renault Scenic. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali kierowcy obydwu samochodów. Przed przybyciem służb ratunkowych, pierwszej pomocy i ewakuacji z uszkodzonych pojazdów dokonali świadkowie zdarzenia. Działania ratowników PSP polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Pojazd marki Renault postawiono na koła ze względu na ryzyko wycieku płynów eksploatacyjnych. Na miejsce zdarzenia dotarł patrol Policji, który wprowadził ruch wahadłowy w rejonie zdarzenia. Osoby poszkodowane przekazane zostały ZRM, który podjął decyzję o transporcie na SOR w Ciechanowie. Uszkodzone pojazdy z miejsca zdarzenia usunęła pomoc drogowa. W działaniach trwających 3 godz 20 min udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

7 lipca o godz. 00:26 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Ciechanowie przy ul. 17 Stycznia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał wypadek samochodu osobowego marki Audi A4. Przed przybyciem PSP osoba poszkodowana opuściła pojazd. W samochodzie znajdowała się druga osoba poszkodowana z zakleszczoną nogą. Na miejscu obecny patrol Policji oraz dwa ZRM. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W pierwszej kolejności po uzyskaniu informacji od lekarza o stanie poszkodowanego przystąpiono do stabilizacji pojazdu za pomocą podpór do stabilizacji PT-1200 oraz klinów schodkowych. Ratownicy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej a następnie przetransportowali ją na desce ortopedycznej do karetki pogotowia. Ze względu na brak możliwości dostępu do bagażnika oraz maski pojazdu, został on przewrócony na koła za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego. Odłączono akumulator oraz zakręcono wielozawór od butli LPG. Nie stwierdzono wycieku płynów eksploatacyjnych. Uszkodzone w wyniku wypadku drzewo zostało pocięte pilarką do drewna i usunięte na pobocze. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych uprzątnięto pozostałości powypadkowe. W czasie prowadzonych działań z ruchu wyłączony został jeden pas drogi na ulicy 17 Stycznia. W działaniach trwających 56 min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracował: mł. kpt Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


318749

Dziś:1
Ten miesiąc:3,096
Poprzedni miesiąc:4,799

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
20-10-2019
Ogółem 906
Pożary 273
Miejscowe zagrożenia 586
Alarmy fałszywe 48
Ciechanów