Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

IMG 0481W dniach 26-28.07.2019 r. ciechanowscy strażacy interweniowali dziewięciokrotnie. Poniżej przedstawiamy wybrane interwencje.

26 lipca o godz. 13: 03 do SK KP PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze w m. Bądkowo. Na miejscu KDR zastał pożar słomy po kombajnie na powierzchni ok. 0,5 ha. Pożar szybko się rozprzestrzeniał i stwarzał zagrożenie dla pozostałej części działki, jak również uprawom na działkach sąsiednich. KDR polecił podać dwa prądy wody na czoło pożaru celem jego lokalizacji. Przybyłe dodatkowe siły podały dwa kolejne prądy wody. Pogorzelisko sprawdzono i dogaszono pojedyncze zarzewia wykorzystując miedzy innymi podręczny sprzęt gaśniczy. Na tym działania zakończono. W trwających 51 min działaniach udział wzięło sześć zastępów straży pożarnej.

27 lipca o godz. 09: 43 wpłynęła informacja o uwięzionej kaczce w stawie – miejscowość Opinogóra Górna. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał wędkarza należącego do Koła Wędkarskiego Opinogóra, który wskazał miejsce uwięzionej kaczki. Kaczka znajdowała się na stawie około 3 metrów od brzegu i była zaplątana w żyłkę wędkarską. Działania zastępu JRG Ciechanów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do kaczki wykorzystując sanie lodowe i uwolnieniu jej. Po uwolnieniu kaczka odpłynęła o własnych siłach. Ratownicy pracowali w kamizelkach asekuracyjnych. W trwających 1h działaniach udział brał jeden zastęp straży pożarnej.

28 lipca o godz. 14: 24 wpłynęła informacja o zerwanym dachu w m. Pękawka, gm. Sońsk. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu KDR zastał częściowo zerwany dach na budynku gospodarczym (oboro-stodoła) na powierzchni około 7m2. W stodole składowane było zboże w ilości około 50 ton, które było zagrożone zalaniem. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamontowaniu eternitu dostarczonego przez właściciela. W działaniach trwających 2 h 20 min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody

Licznik odwiedzin


326069

Dziś:10
Ten miesiąc:972
Poprzedni miesiąc:4,639

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
07-12-2019
Ogółem 987
Pożary 291
Miejscowe zagrożenia 643
Alarmy fałszywe 53
Ciechanów