Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

20190810 135126 W dniach 09-11.08.2019 r. Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej powiatu ciechanowskiego interweniowały                 dziewięciokrotnie. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

9 sierpnia o godz. 13:30 do SK KP PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w m. Kołaki-Budzyno. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał pożar rżyska na obszarze ok. 20 arów. Osób poszkodowanych nie było. Obecny na miejscu zdarzenia rolnik przy użyciu ciągnika rolniczego z pługiem wykonał oddzielenie pomiędzy terenem pożaru a pozostałą częścią pola.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palące się rżysko. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone i przelane wodą. W działaniach trwających 1h udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej.

10 sierpnia o godz 13:26 otrzymaliśmy zgłoszenie o uwięzionych psach w studni w m. Skrobocin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR OSP Gąsocin zastał dwa małe psy uwięzione w studni. Właściciel posesji był na miejscu. Nie było osób poszkodowanych. Studnia była niezabezpieczona i miała głębokość ok 8 m, a poziom wody wynosił ok 10 cm. Psy były żywe ale zmarznięte i wystraszone. Istniało zagrożenie ich życia ze względu na długi czas przebywania w wodzie i upadek z wysokości. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejsce przybył zastęp z JRG Ciechanów. W pierwszej kolejności podjęto próbę uwolnienia psów opuszczając na linkach metalową klatkę. Udało się w ten sposób uwolnić jednego psa. Drugi odmawiał współpracy i nie chciał wejść do klatki. W dalszej kolejności wykluczono zagrożenie dla ratownika potwierdzając obecność tlenu na dnie studni przy pomocy detektora wielogazowego. Następnie przy użyciu trójnogu ratowniczego i sprzętu wysokościowego do studni opuszczono ratownika wyposażonego dodatkowo w detektor wielogazowy. Ratownik ewakuował psa na zewnątrz. Uwolnione psy zostały przekazane właścicielowi posesji. W działaniach trwających 1 h 28 min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracował: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody

Licznik odwiedzin


326072

Dziś:13
Ten miesiąc:975
Poprzedni miesiąc:4,639

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
07-12-2019
Ogółem 987
Pożary 291
Miejscowe zagrożenia 643
Alarmy fałszywe 53
Ciechanów