Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

wierzbowa 3W miniony weekend ciechanowscy strażacy interweniowali trzynaście razy. Poniżej przedstawiamy wybrane interwencje.

7 września o godz. 9:04 do Stanowiska kierowania wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w m. Nowy Garwarz na drodze krajowej nr 60. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał wypadek drogowy samochodu ciężarowego STAR 1146 z samochodem osobowym AUDI A4. Brak osób poszkodowanych. . W trakcie działań na miejsce dotarł ZRM. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach. Do czasu przybycia Policji strażacy kierowali ruchem wahadłowo. W działaniach trwających 51min udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

Tego samego dnia o godz. 13:26 wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Ciechanowie na skrzyżowaniu pętli miejskiej z ul. Wierzbową. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał wypadek 2 samochodów osobowych: Audi A4 oraz Audi A6.Samochodami podróżowały cztery osoby.

Po zapoznaniu się z sytuacją KDR polecił:

- zabezpieczyć miejsce zdarzenia

- wprowadzić ruch wahadłowy na obwodnicy miejskiej i kierować ruchem do chwili przyjazdu Policji,

- udzielić kpp osobom poszkodowanym

- sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu.

Po zbadaniu poszkodowanych przez zespoły ZRM do SOR w Ciechanowie przewieziono trzy osoby. Po oględzinach miejsca zdarzenia przez przybyły patrol Policji uszkodzony samochód Audi A4 zepchnięto na ul. Wierzbową odblokowując obwodnicę miejską. Pozostałości powypadkowe uprzątnięto. Miejsce zdarzenia wraz z uszkodzonymi pojazdami zabezpieczył pozostały na miejscu patrol Policji. W działaniach trwających 49min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

8 września o godz. 9:40 do Stanowiska Kierowania w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w m. Watkowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania KDR stwierdził, że doszło do wypadku samochodu osobowego Fiat Seicento. Na miejscu znajdowała się karetka pogotowia oraz policja. Pojazdami podróżowały dwie osoby, które znajdowały się w karetce. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne uzyskując dostęp przy użyciu sprzętu burzącego. Poszkodowani zostali zabrani z miejsca zdarzenia do szpitala przez ZRM. Na tym działania zakończono. Miejsce zdarzenia przekazano policji pozostałej na miejscu. W działaniach trwających 1h13min udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

Opracował: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody

Statystyka zdarzeń

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
30-09-2020
Ogółem 1138
Pożary 213
Miejscowe zagrożenia 887
Alarmy fałszywe 38

Licznik odwiedzin


372978

Dziś:13
Ten miesiąc:4,044
Poprzedni miesiąc:3,696

Ciechanów