Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

WhatsApp Image 2019 09 16 at 09.43.10W ubiegły weekend ciechanowscy strażacy interweniowali trzynaście razy. Poniżej przedstawiamy wybrane interwencje.

14 września o godz. 10:17 wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Ciechanowie, przy ul. Wierzbowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania KDR z JRG Ciechanów stwierdził, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Mazda 6 i Fiat Croma. Samochodami podróżowało łącznie pięć osób. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem straży pożarnej. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu obecny był patrol Policji. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Osobie poszkodowanej udzielono KPP. W pojazdach odłączono zasilanie elektryczne. W działaniach trwających 49 min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Tego samego dnia o godz. 12:32 wpłynęła informacja o wypadku drogowym w m. Ojrzeń. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał samochód osobowy marki Fiat Uno, który znajdował się poza jezdnią w przydrożnym rowie. Na skutek zdarzenia została poszkodowana jedna osoba – kierowca pojazdu. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Osobie poszkodowanej udzielono KPP. Mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce ZRM. W pojeździe został odłączony akumulator oraz zakręcono zawór w butli gazowej. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej nr 50 odbywał się wahadłowo. Po przebadaniu przez ZRM, mężczyzna został zabrany do SOR w Ciechanowie. W działaniach trwających 49 min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

15 września o godz. 13:37 wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w m. Nowa Wieś. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR z JRG zastał pożar młodnika mieszanego na powierzchni ok. 20 arów. Na miejscu prowadzonych działań od początku obecny był leśniczy leśnictwa Rydzewo, który wskazał miejsce ewentualnego zaopatrzenia wodnego do celów gaśniczych. KDR polecił podać dwa prądy wody na palący się las. Przybyłe na miejsce kolejne jednostki OSP dogaszały tlące się pojedyncze zarzewia ognia i prowadziły działania w obronie podając prąd wody na nieobjętą pożarem część młodnika. Zaopatrzenie wodne stanowił hydrant znajdujący się ok. 50 metrów od miejsca zdarzenia. W działaniach trwających 1h 17 min udział brało sześć zastępów straży pożarnej.

Opracował: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Licznik odwiedzin


355733

Dziś:143
Ten miesiąc:5,195
Poprzedni miesiąc:4,207

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
28-05-2020
Ogółem 451
Pożary 122
Miejscowe zagrożenia 306
Alarmy fałszywe 23

 

Ciechanów