Wydarzenia
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

zdj 1

W ostatni weekend 10.07.2020r. - 12.07.2020r. ciechanowscy strażacy odnotowali 66 zdarzeń. Były to między innymi działania związane z usuwaniem skutków anomalii pogodowych jakie przeszły nad powiatem ciechanowskim tj. usuwanie połamanych bądź uszkodzonych drzew z dróg oraz posesji jak również udzielenie pomocy przy zabezpieczeniu uszkodzonych dachów w budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz usługowych. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich.

10 lipca o godz. 18:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zerwanym dachu z budynku mieszkalnego w m. Kondrajec Szlachecki. Budynek murowany, kryty eternitem o wymiarach 12x6x4. Brak osób poszkodowanych.Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , usunięciu pozostałości pokrycia dachowego które uległo zerwaniu na skutek silnego wiatru, zabezpieczeniu dachu przez przykrycie i umocowanie plandeki na uszkodzonej powierzchni.W działaniach trwających 1 godz. 27 min.  brały dwa zastępy: jeden z JRG Płońsk, Jeden z OSP Glinojeck.

10 lipca o godz. 18:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zerwanym dachu na budynku masarni w m. Kondrajec Szlachecki.Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał właściciela informującego o częściowym zerwaniu dachu z masarni (powierzchnia około 75m2). Budynek murowany, parterowy z poddaszem nieużytkowym. Blacha trapezowa została oderwana od krokiew. Wewnątrz nikt nie przebywał. Brak osób poszkodowanych. Do obiektu doprowadzona była linia energetyczna. Wewnątrz przechowywane były wyroby masarskie. Silne opady deszczu mogły spowodować zalanie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych oraz przeprowadzeniu rozpoznania. Odłączono dopływ energii elektrycznej, zostało to potwierdzone przy użyciu detektora napięcia. Następnie ratownicy dostali się na dach przy pomocy drabin nasadkowych i na cały budynek zostały rozciągnięte i odpowiednia przymocowane dwie plandeki. Ze względu na brak innych zagrożeń, na tym działania zakończono.W działaniach trwających 2 godz. 49 min. udział brały trzy zastępy SP.

10 lipca o godz. 20:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zerwanym dachu ze stodoły w m. Mieszki Wielkie. Na miejscu KDR z OSP zastał zerwany dach na budynku stodoły nad częścią w którym właściciel garażuje kombajn zbożowy. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu zwisających i niestabilnych konstrukcji dachu.Na tym działania zakończono właściciel oznajmił że resztą zajmie się we własnym zakresie.W działaniach trwających 2 godz. 03 min. udział brały trzy zastępy SP.

12 lipca o godz. 22:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Ciechanowie na ul. Ceramicznej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienia samochodów pożarniczych. Następnie ratownicy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych, jednym prądem piany ugasili palący się pojazd. W samochodzie zakręcono instalację gazową. Na tym działania zakończono. Na miejscu zdarzenia pozostała policja celem dalszych wyjaśnień. Zastępy powróciły do koszar. W działaniach trwających 38 min udział brały dwa zastępy SP.

Opracowanie: mł. asp. Mariusz Kruszyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody

Licznik odwiedzin


366017

Dziś:41
Ten miesiąc:779
Poprzedni miesiąc:4,293

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
07-08-2020
Ogółem 806
Pożary 169
Miejscowe zagrożenia 606
Alarmy fałszywe 31
Ciechanów