Wydarzenia
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

skokochron8 października 2020 r. w Ośrodku Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyło się przekazanie skokochronu połączone z przeszkoleniem w zakresie obsługi i konserwacji.

Pozyskanie nowego skokochronu przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie możliwe było przy współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Starostwa Powiatowego w Ciechanowie. Przekazany skokochron zastąpi dotychczas użytkowany skokochron w KP PSP Ciechanów, który służył 15 lat na terenie powiatu.

Skokochron pneumatyczny typu GTX- S1 przeznaczony jest do ewakuacji ludzi z miejsc zagrożenia, w szczególności z wyższych kondygnacji płonących budynków lub gdy drabina pożarnicza nie może dotrzeć do miejsca akcji ratowniczej.

Charakteryzuję się szybkim, łatwym sprawianiem oraz obsługą.

Skokochron rozkłada się samoczynnie po otwarciu butli ze sprężonym powietrzem. Dzięki zastosowanym materiałom odpowiedni jest do użytku przy temperaturach w przedziale od -30º do +50º C, powłoka zewnętrzna wykonana została z niepalnego, odpornego na rozdarcie oraz działanie szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy wiatr materiału. Ze względów na niską wagę, rozłożenie jak i przenoszenie może być wykonywane przez 2 osoby.

Skokochron może być z powodzeniem eksploatowany przez kolejnych 15 lat.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

koo ratunkowe

 

STOP POAROM TRAW

 

naglowek KRCI MNIE BEZPIECZESTWO

 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

 

Ostrzeżenia pogody

Statystyka zdarzeń

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
20-10-2020
Ogółem 1317
Pożary 225
Miejscowe zagrożenia 1048
Alarmy fałszywe 44

Licznik odwiedzin


376115

Dziś:130
Ten miesiąc:2,957
Poprzedni miesiąc:4,224

Ciechanów