Wydarzenia
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

IMG 20190107 WA0007Podczas ubiegłego weekendu strażacy podejmowali na terenie powiatu ciechanowskiego osiem interwencji. Charakterystyczne zdarzenia przedstawiamy poniżej:

5 stycznia 2019 r. o godz. 10:18 do KP PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji na DK 7 w m. Glinojeck. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej zastały dwa uszkodzone po kolizji samochody osobowe tj. Ford Mondeo i Audi A4. Wszystkie osoby samodzielnie opuściły pojazdy. Kierowca i kobieta z Audi oraz czteroletnie dziecko zostali przebadani w karetce ZRM, a następnie dziecko pod opieką matki zostało przewiezione do ciechanowskiego szpitala. Fordem podróżował tylko kierowca, który nie odniósł obrażeń. Po zakończeniu działań droga w kierunku Warszawy została odblokowana. W trwającej 1 godz i 4 min akcji uczestniczyły dwa zastępy z JRG Ciechanów oraz OSP Glinojeck i OSP Szyjki.

6 stycznia o godzinie 13:12 do KP PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze domku letniskowego w m. Pniewo Wielkie gm. Regimin. Jako pierwszy na miesce pożaru przybył zastęp z OSP Lekowo, który zastał pożar poddasza budynku letniskowego. Nie było osób poszkodowanych. Właściciel budynku przed przybyciem straży pożarnej odłączył energię od budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy prądów wody ugasili płonące poddasze. Ratownicy pracujący w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wynieśli z budynku butlę z gazem propan – butan. Budynek oddymiono, rozebrano część dachu i dogaszono pożar. Następnie skontrolowano przy pomocy kamery termowizyjnej i detektora ognia.

W trwającej 2 godz i 51 min akcji uczestnił zastęp z JRG Ciechanów oraz OSP Lekowo i OSP Szulmierz.

Opracował: mł. bryg. Grzegorz Pawlicki

Zdjęcia:

KP PSP Ciechanów

OSP Szulmierz – Natalia Wójcik

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Akcje informacyjne

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujka

...................................

 

 

 

"Każdy adres-kazdy adres-jest ważny"

...................................

nie dla czadu

 

 

Ostrzeżenia pogody


Zmiana 1Zmiana 2Zmiana 3
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing

Licznik odwiedzin


283627

Dziś:195
Ten miesiąc:4,434
Poprzedni miesiąc:5,609

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
25-03-2019
Ogółem 185
Pożary 61
Miejscowe zagrożenia 116
Alarmy fałszywe 11
Ciechanów